AKTUALNOŚCI

2013/2014


SZKOŁA:

UCZEŃ:

NAUCZYCIEL:

RODZICE:

 

 

 

 

 

           
Dyrektor Gimnazjum w Ostrówku
Magdalena Majda
zaprasza rodziców uczniów na rozmowy indywidualne:

poniedziałek: 9.00-12.00
wtorek: 9.00-12.00

 

Lista zatwierdzonych tematów projektów edukacyjnych realizowanych w roku szkolnym 2013/2014

                 

14 kwietnia 2014r. o godz. 16.00 ODBĘDZIE SIĘ WYWIADÓWKA

7,8,9.4.2014r. ODBĘDĄ SIĘ REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

7 kwietnia 8.15 Msza św. z nauką dla młodzieży
8 kwietnia 8.15 Nauka dla młodzieży przd spowiedzią, 8.35 - 9.00 Spowiedź młodzieży, po nie Msza św.
9 kwietnia 8.15 Msza św. z nauką dla młodzieży

25 - 27.3.2014r.
25 marca nasza szkoła wysłała 19 uczniów na casting do spektaklu ,"Sekret", który odbył się w Domu Nauczyciela w Wieluniu w ramach akcji ,"Profilaktyka a Ty". Celem tego spektaklu było zaprezentowanie młodzieży, że warto żyć bez używek. Casting był podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie prezentowali się wszyscy, którzy przyjechali na casting (ponad 150 osób). Do drugiego przeszło ponad 70 osób, które prezentowały swoje umiejętności aktorskie. Z tej grupy wyłoniono 52 aktorów do spektaklu ,"Sekret" i członków wieluńskiej grupy PaT . Z naszej szkoły do wieluńskiej grupy PaT zostało przyjęte 8 osób : Patrycja Lipa, Paulina Wlazła, Marta Dudek, Julia Gotfryd, Dennis Spychała, Damian Włodarczyk, Dominik Mikołajczyk oraz Dominik Pawlak.
27 marca, w Międzynarodowym Dniu Teatru, wystąpiła w swoim premierowym spektaklu "Sekret" wieluńska grupa PaT. Było to zwieńczenie dwudniowej pracy z młodzieżą wyłonioną w trakcie castingu. Wszystko zostało zakończone wybraniem liderki wieluńskiej grupy PaT , którą została Asia Gajęcka oraz koordynatora – pani Katarzyny Wesołowskiej.

Marta Dudek 2a

21.3.2014r. Podsumowanie projektu "TERAZ BEZPIECZEŃSTWO W MODZIE"
Osoby odpowiedzialne za projekt: E. Gryga, A. Muszyńska, A. Polak- Świerczyńska

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest podstawowym zadaniem nauczycieli, rodziców i policji. Ilość zagrożeń, na które narażone są dzieci zwiększa się w momencie pójścia do szkoły. Doświadczenia dowodzą, iż dzieci i młodzież ze względu na swoje predyspozycje fizyczne oraz wychowanie w poczuciu ufności do otaczającego je świata coraz częściej stają się ofiarami, jak i tez sprawcami przestępstw. Dlatego szkoła podejmuje działania prewencyjne w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa. Musimy nauczyć się unikania potencjalnych zagrożeń, a jeśli już zaistnieją - zdolności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Stąd również idea tego dnia.

Obchody Dnia dla bezpieczeństwa rozpoczęły się próbną ewakuacją szkoły przeprowadzoną razem ze Szkołą Podstawową w Ostrówku przy wsparciu Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Wszyscy uczniowie zostali bardzo szybko wyprowadzeni z budynku szkoły w bezpieczne miejsce.

Następnie podsumowaliśmy projekt "Teraz bezpieczeństwo w modzie", na który złożyło się szereg działań profilaktycznych przeprowadzonych w ciągu całego roku:
-lekcje edukacji dla bezpieczeństwa – uczniowie ćwiczyli pierwszą pomoc i ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach w życiu
-ankieta o bezpieczeństwie
-doskonalenie planu ewakuacji
-szereg lekcji wychowawczych o zasadach bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu
-Międzyszkolny Konkurs Pożarniczy, w którym zwyciężyła Justyna Ochocka z 1a
- Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej- Justyna Ochocka – 3 miejsce
-gazetka na korytarzu "Bądź bezpieczny w szkole i poza nią" (zajęcia dziennikarskie)
- biuletyn informacyjny "Jak być bezpiecznym w szkole- 10 zasad" (zajęcia dziennikarskie)
- prezentacja multimedialna "Moje bezpieczeństwo w moich rękach" (zajęcia dziennikarskie)
-międzyklasowy konkurs plastyczny na temat bezpieczeństwa
-przeprowadzenie próbnej ewakuacji

Podczas podsumowania projektu przeprowadzony został międzyklasowy konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa, reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz konkurs sprawnościowy. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Fundację "Bezpieczna Droga" w Wieluniu. Uczniowie wysłuchali także pogadanki przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu . Także uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrówku zaprezentowali się gościnnie w krótkim występie wokalnym.

Pierwszy Dzień Wiosny stał się w naszym gimnazjum Dniem dla Bezpieczeństwa i zaliczamy go do kolejnych wartościowych przedsięwzięć szkoły.


O naszym projekcie w mediach:

http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=11465

7.3.2014r. odbył się etap szkolny I Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego szkół gimnazjalnych.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I, II i III. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
1. Michalina Karbowiak (31p)
2. Marcin Suchoń (30p)
3. Aleksandra Kolanek (27p)

GRATULUJEMY!!!

22.2.2014r.

Już po raz czternasty odbył się Bal Karnawałowy dla rodziców oraz sympatyków szkoły, z którego dochód zasili konto Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim gościom za tę formę wsparcia naszej placówki.

14.2.2014r.

Już po raz trzeci uczniowie Gimnazjum w Ostrówku wzięli udział w turnieju"Lepiej grać niż ćpać!". Rywalizację w duchu walki z nałogami zorganizowała wieluńska sekcja IPA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów.
" Ćpaj sport nałogowo", "Sport moim jedynym nałogiem". Te i inne hasła pojawiły się dziś w W wieluńskiej hali WOSiR odbyły się zawody sportowe, w których udział wzięło siedem zespołów - z gimnazjów w Mokrsku, Osjakowa, Ostrówka, Białej, Skomlina, Gim. nr 1 w Wieluniu i drużyna Iniamamocnych. Po raz kolejny najlepiej spisali się reprezentanci z Ostrówka, a tuż za nimi uplasowały się drużyny z Białej i Mokrska. Kibice tej ostatniej, zdaniem jury, najlepiej dopingowali swoich zawodników.
Podczas turnieju rozstrzygnięto także konkurs plastyczny, w którym najwyżej oceniono pracę Agaty Respondek z Gimnazjum w Ostrówku (praca nr 12). Jury nagrodziło także prace Weroniki Pękali z Gimnazjum w Mokrsku (praca nr 1) i Bartłomieja Tasarza z Gimnazjum w Załęczu Małym (praca nr 11).
Gośćmi specjalnymi turnieju byli, wspierający turniej od samego początku, Mariusz Wlazły oraz Szymon Skalski Mistrz Świata w futbolowym freestylu i Marian Lichtman z legendarnej grupy Trubadurzy. W przerwach turnieju swoje umiejętności prezentowali natomiast tancerze breakdance z wieluńskiego studia tańca Body Design.

"Lepiej grać, niż ćpać"- w mediach:

http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/galeria/lepiej-grac-niz-cpac-w-wieluniu-gimnazjalisci-dali-z-siebie,2166215,t,id.html

http://www.radiozw.com.pl/galeria/thumbnails.php?album=404

https://www.youtube.com/watch?v=lDishOYFrX4

 

Dyrektor i Rada Rodziców przy Gimnazjum w Ostrówku serdecznie zapraszają na

BAL KARNAWAŁOWY,

który odbędzie się w dniu 22.02.2014r. w sali OSP w Skrzynnie. Początek o godz. 20.00 Oprawa muzyczna DJ
Oferujemy: 5 gorących posiłków, zimną płytę, domowe ciasto, owoce

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapisy i wpłaty (150zł od pary) do 14 lutego 2014r. w Gimnazjum w Ostrówku, sklep spożywczy Lewiatan w Skrzynnie oraz pod numerem telefonu 508450911.

15.1.2014r.

w środę, nasza szkoła zorganizowała choinkę szkolną, która zaczęła się o 17:00, a skończyła o 22:00. Celem uroczystości było sprawienie uczniom przyjemności płynącej ze wspólnej zabawy po całym semestrze wytężonej pracy. Zorganizowana była również opieka dorosłych. Każda klasa wyznaczyła po dwóch dorosłych do pilnowania na choince razem z nauczycielami, dzięki temu mieliśmy zapewnioną bezpieczną zabawę.
O 17:00 zaczęły się występy artystyczne naszych uczniów, które zapowiadała Angelika Betka. Jako pierwsze występowały dziewczęta z kółka teatralnego pani Katarzyny Wesołowskiej do piosenki "C’est la vie". Dziewczyny były ubrane na czarno, jedynym odznaczającym się dodatkiem były żółto-niebieskie pompony. Następnie swój taniec zaprezentowały dziewczęta z klas drugich. Następnym punktem programu były znów występy dziewcząt z kółka artystycznego. Dziewczęta tańczyły do bardzo popularnej piosenki "My słowianie". Tym razem dodatkiem do ich czarnych strojów były kolorowe chusty w kwiaty zawiązane na biodrach. Jako czwarte występowały dziewczęta z klas trzecich, które zaprezentowały nowoczesny układ taneczny. Ostatnim punktem programu był występ dziewcząt z klasy trzeciej: Dominiki Skorupy i Patrycji Lipy, które zatańczyły zumbę do piosenki "Giveitup". Każdy z tych występów spotkał się z wielkim entuzjazmem widzów. Na zakończenie Patrycja Lipa przygotowała łatwy układ taneczny, którego każdy, kto chciał zatańczyć, mógł się nauczyć.
Po zakończeniu wszystkich występów zaczęła się zabawa taneczna przy muzyce naszego szkolnego dj-pana Damiana Fojtara i jego pomocników z naszej szkoły. Dyskoteka trwała do 21:30, po czym uczniowie zaczęli odjeżdżać gimbusem do domu.
Mimo iż każdy był zmęczony, myślę, że każdy powie, że choinka w tym roku była bardzo udana.

Marta Dudek, klasa IIa


 

 

 

 

 

 

12.1.2014r.

odbył się XXII Finał WOŚP. Zebraliśmy 6.236,44 zł
W XXII Finale WOŚP zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. XXII Finał WOŚP odbył się w drugą niedzielę stycznia - 12 stycznia 2014 roku.
Sztab znajdował się w Wieluniu. Opiekę nad sztabem sprawował Wieluński Dom Kultury.Cieszymy się ,że udało nam się przystąpić do tegorocznego finału. Jest to fantastyczna sprawa . Wielu uczniów naszej szkoły poświęciło dużo swojego wolnego czasu ale mieli świadomość ,że robią coś wielkiego , i że pomagają innym. W terenie na rzecz Fundacji WOŚP kwestowało 26 wolontariuszy z naszej szkoły: Maciej Mikołajczyk, Bartosz Mikołajczyk, Dennis Spychała, Malwina Krzemianowska, Patrycja Siuta, Aleksandra Małycha, Magdalena Jasianek, Weronika Mikołajczyk, Patrycja Jaworska, Mateusz Lamus, Damian Włodarczyk, Michalina Karbowiak, Dominika Dudek, Joanna Jędras, Martyna Cieślak, Aleksandra Kolanek, Oliwia Dwornik, Małgorzata Swat, Adrianna Pawłowska, Magdalena Olczak, Anita Glińska, Maciej Osyda, Łukasz Wróbel, Michał Polewiak, Michał Majda, Przemysław Bąk. Wolontariusze zebrali łącznie 6.236,44 zł
Mamy nadzieję ,że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym , chorym , robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych .
Nad całością prac związanych z przystąpieniem uczniów do finału WOŚP czuwała p. Dominika Skał.

 

 

 

 

 

16.1.2014r. o godzinie 16.00 odbyła się wywiadówka w Gimnazjum w Ostrówku. W tym dniu o godzinie 15.15 spotkała się również rada rodziców.

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014

ŻYCZĄ UCZNIOWIE GIMNAZJUM W OSTRÓWKU

19.12.2013r.

jak co roku, cała społeczność szkolna oraz przyjaciele naszego gimnazjum spotkali się przy wigilijnym stole. Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, uczniowie i absolwenci mieli możliwość obejrzenia współczesnych jasełek, wysłuchania tradycyjnych kolęd i nowoczesnych pastorałek przy akompaniamencie dzwonków, gitary lub akordeonu. Po jasełkach z krótkim wieczorem poetyckim wystąpił proboszcz tutejszej parafii - ks. Sylwester Kubik, promując swój tomik poezji. Uroczystość przygotowały panie: E. Gryga (muzyka, plastyka), K. Wesołowska (j. polski) i A. Polak- Świerczyńska (j. polski). Za kulinarną stronę wieczoru odpowiadały mamy naszych uczniów, którym dziękujemy za pyszne tradycyjne wigilijne potrawy.

 

 

18.12.2013r.

Już po raz trzynasty uczniowie Gimnazjum w Ostrówku pod opieką Agnieszki Polak- Świerczyńskiej i Katarzyny Wesołowskiej zorganizowali akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Polegała ona na grudniowej zbiórce słodyczy w sklepach na terenie całej gminy. Zebrano w sumie kilka kilogramów słodyczy, które 18 grudnia 2013 gimnazjalistki w przebraniach Mikołaja przekazały wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Gromadzicach. Spotkanie z młodzieżą z Gromadzic było radosne i wzruszające, odbywało się w cieniu betlejemskiego żłobka w scenerii i atmosferze świątecznej. Uśmiech obdarowanych dzieci jest dla nas zawsze największą nagrodą.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom gminy, którzy jak co roku wspierali naszą akcję.

 

13.12.2013r.

uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczkach do Łodzi oraz do Częstochowy. Wyjazd miał charakter mikołajkowo-integracyjny. Uczniowie obejrzeli filmy w kinie oraz odwiedzili lodowisko. Wszyscy wrócili w dobrych humorach.

Uczniowie Gimnazjum w Ostrówku byli uczestnikami akcji "Szlachtna paczka"
6.12.2013r.

do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Okazało się, że mimo wielu uwag w dzienniku wszyscy zostali obdarowani prezentem. O dziwo! Nikt nie dostał rózgi! Oj, chyba ten Mikołaj był słabo poinformowany ;)

3.12.2013r.

W Gimnazjum w Ostrówku odbyło się podsumowanie projektu profilaktycznego ,"Moje życie - Mój wybór". Analiza ankiety przeprowadzonej wśród naszych gimnazjalistów wykazała, że 2% uczniów szkoły miało kontakt z narkotykami. W związku tym opracowano plan działań profilaktycznych, aby pokazać młodzieży jaki wpływ narkotyki mają na ich organizm.
W ramach projektu w szkole przeprowadzono lekcje wychowawcze dotyczące tematyki uzależnień, zorganizowano konkurs na prezentację multimedialną, na zajęciach plastyki uczniowie rysowali plakaty ukazujące szkodliwość środków odurzających. Pedagog szkolny przeprowadził pogadanki w klasach, a uczniowie na zajęciach teatralnych przygotowali spektakle profilaktyczne. Podsumowaniem projektu był Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach ,,Obudź się! – Narkotykom STOP!”. Trzyosobowe zespoły z gimnazjów w Ostrówku, Mokrsku, Konopnicy i Skomlinie rywalizowały w trzech konkurencjach: wiedzowej, plastycznej i układania haseł dotyczących profilaktyki narkotykowej.

I miejsce zajęło Gimnazjum w Ostrówku,

II miejsce Gimnazjum w Mokrsku,

III miejsce Publiczne Gimnazjum w Konopnicy,

a wyróżnienie Gimnazjum w Skomlinie.

Nagrody dla uczestników ufundował Urząd Gminy w Ostrówku. Po ogłoszeniu wyników konkursu uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli dwa spektakle ,"Droga donikąd" i ,"Moje życie - Mój wybór" przygotowane przez uczniów gimnazjum.

Na temat projektu przeczytaj tutaj:

http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=9756

 

 

 

27.11.2013r. o godzinie 16.00 odbyła się wywiadówka w Gimnazjum w Ostrówku.
 
22.11.2013r.

Pani Dominika Skał, pani Elżbieta Gryga i pani Renata Kiełbasa zorganizowały wycieczkę edukacyjną do planetarium w Chorzowie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tej nietypowej lekcji geografii, gdyż mieli możliwość "zabawy" w młodych astrologów. Program wycieczki obejmował wizytę w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie (dwulekcyjne zajęcia dydaktyczne na temat miejsca Ziemi we Wszechświecie, układu słonecznego, skutkach ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi - czas, pory roku, kalendarz) . Uczniowie obejrzeli również film pt. "Mój biegun" w kinie Cinema City w Katowicach. Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.

 

 
21.11.2013r.
Dnia 21 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Życzliwości. Patrycja Lipa i Malwina Krzemianowska, jako przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zorganizowały dla wszystkich uczniów i nauczycieli poczęstunek w postaci cukierków. W tym dniu wszyscy byli dla siebie mili. Nasi nauczyciele starali się nas nie pytać, choć nie zawsze im się to udawało. Na głównym korytarzu została wystawiona makieta do robienia pamiątkowych zdjęć. Był to bardzo udany dzień i dobrze by było, gdyby taka atmosfera panowała na co dzień .

Kinga Hurylska i Marta Dudek, 2a

 

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego ogłasza rozpoczęcie XV Edycji Programu Stypendialnego

dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Niezbędne dokumenty do ubiegania się o stypendium ( wniosek oraz oświadczenie o sytuacji materialnej kandydata) znajdziesz TUTAJ

   
12.11.2013r. Dnia 12 listopada 2013 odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto to jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Polaków w dziejach naszego kraju. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Na początku wszyscy uczniowie odśpiewali hymn Polski, a po nim rozpoczęło się krótkie przedstawienie, z którego mogliśmy się wiele dowiedzieć o rocznicy odzyskania niepodległości. Mogliśmy usłyszeć także piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu wokalnie uzdolnionych uczniów naszej szkoły. Najbardziej przejmującym momentem było rozdzieranie mapy Polski przez trzech zaborców. Ta nietypowa lekcja historii przybliżyła nam wydarzenia sprzed ponad 95 lat, a przygotowały ją panie: K. Wesołowska (j.polski), E.Gryga (sztuka), A. Polak- Świerczyńska (j.polski).

Maciej Osyda, 3c

 

   

 

W Kulisach Powiatu można o Nas przeczytać:

 

 

31.10.2013r. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w unihokeju chłopców w ramach GIMNAZJADY 2013/2014. Reprezentacja chłopców Gimnazjum w Ostrówku zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny chłopców jest Pan Maciej Lewandowski. Gratulujemy!!!

Skład reprezentacji chłopców:Banaś Adrian, Majda Błażej, Majda Michał, Mordal Hubert, Osyda Maciej, Wajs Patryk, Włodarczyk Damian, Włodarczyk Kordian.

O wynikach Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego Gimnazjów w unihokeju przeczytaj tutaj: http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=9297

   

29.10.2013r. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w unihokeju dziewcząt w ramach GIMNAZJADY 2013/2014. Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum w Ostrówku zajęła V miejsce. Opiekunem naszej drużyny jest Pan Maciej Lewandowski. Gratulujemy!!!

Skład reprezentacji dziewcząt:Dwornik Oliwia, Glińska Anita, Idzikowska Patrycja, Jaworska Patrycja, Olczak Magdalena , Skórzak Natalia, Pawłowska Adrianna, Swat Małgorzata.

 

   
29.10.2013r. W związku z trwającym „Rokiem Tuwima” nasza szkoła postanowiła uczcić pamięć o poecie, włączając się w ogólnopolską akcję. Zorganizowaliśmy szereg działań i projektów, a ich podsumowanie nastąpiło 29 października 2013 w murach Gimnazjum w Ostrówku. Nasi uczniowie bardzo chętnie włączyli się w tę akcję, czego owocem były inscenizacje wierszy, interpretacje głosowe i plastyczne, prezentacje multimedialne i wystawa. Ogłoszony został także międzyszkolny konkurs „Twórczość Juliana Tuwima – słowem i pędzlem malowana”, w którym wzięło udział kilkudziesięciu gimnazjalistów z 9 gimnazjów z powiatu wieluńskiego oraz sieradzkiego. Konkurs podzielono na trzy etapy: plastyczny, recytatorski i wiedzy o życiu i twórczości poety.

WYNIKI KONKURSÓW:

1. Konkurs recytatorski

I miejsce - Weronika Grzelak (Zespół Szkół i Przedszkola w Mokrsku)

II miejsce - Angelika Betka (Gimnazjum w Ostrówku)

III miejsce - Julia Golańska (Gimnazjum Nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu)

- Aleksandra Janiszewska (Publiczne Gimnazjum SPSK w Wieluniu)

Wyróżnienie: Agata Musialska (Publiczne Gimnazjum w Klonowej)

2. Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima

I miejsce - Milena Ignasiak (Gimnazjum w Ostrówku)

II miejsce - Natalia Zimoch (Publiczne Gimnazjum w Białej)

III miejsce - Marta Cielas (Publiczne Gimnazjum SPSK w Wieluniu)

3. Konkurs plastyczny ,,Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima”

(napłynęło 40 prac z 7 gimnazjów)

I miejsce - Weronika Grzelak (Zespół Szkół i Przedszkola w Mokrsku)

II miejsce - Ewa Szymczak (Gimnazjum Nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu)

III miejsce - Wiktoria Furmańczyk (Gimnazjum Nr 1 w Wieluniu)

Wyróżnienia: Zuzanna Uzdrzychowska (Zespół Szkół i Przedszkola w Mokrsku), Elena Panek (Publiczne Gimnazjum w Pątnowie), Natalia Dwornik (Gimnazjum w Ostrówku), Mikołaj Sołtysiak (Gimnazjum Nr 1 w Wieluniu), Agata Respondek (Gimnazjum w Ostrówku)

Wszystkim uczniom gratulujemy ogromnej wiedzy i talentu!

Organizatorkami były: A. Polak- Świerczyńska (nauczyciel j. polskiego), K. Wesołowska (nauczyciel j. polskiego), E. Gryga (nauczyciel plastyki). W działania włączyła się także G. Matusiak (kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej). Nagrody zostały ufundowane przez RBS z Lututowie o. Ostrówek oraz Radę Rodziców przy Gimnazjum w Ostrówku.

O konkursie można przeczytać tutaj:

http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=9196

   
22.10.2013r. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską społeczną akcję "Kartka dla Oliwii". Zebraliśmy i wysłaliśmy sporo kartek urodzinowych, które trafią do chorej dziewczynki. Inicjatorki tej akcji w naszym gimnazjum ( panie Agnieszka Polak- Świerczyńska i Anna Buk) są dumne ze swoich uczniów i dziękują za spełnienie marzenia sześciolatki z Zielonej Góry.
Tak trzymać gimnazjaliści!!!

O akcji można przeczytać tu:
http://www.radiozet.pl/Polecamy/Wydarzenia/Radio-ZET-wspiera-akcje-Kartka-urodzinowa-dla-Oliwii

Efekt akcji i uśmiech Oliwii możesz zobaczyć tutaj :
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/milion-kartek-dla-oliwii,366659.html

 

22.10.2013r. na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, nazwane "Bonifacjami". Uroczystość rozpoczęła uroczyście pani dyrektor Magdalena Majda.
Najpierw klasy pierwsze musiały się zaprezentować podczas swoich muzycznych występów w przepraniach kotów. Następnie rozpoczęła się ostra rywalizacja uczniów o pierwsze miejsce i statuetkę największego kota. Jak zwykle poszczególne konkurencje były urozmaicone i ciekawe. Każdy mógł się w nim odnaleźć- i sportowiec, i plastyk, i erudyta. Po zakończeniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki, i tak-klasa 1a zdobyła 21 p. i drugie miejsce, a klasa 1b- 22,5 p. i pierwsze miejsce. Jak widać walka była zacięta, choć z uśmiechem na ustach, a poziom klas bardzo wyrównany.
Na zakończenie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Dzięki niej pierwszoklasiści stali się oficjalnymi uczniami Gimnazjum w Ostrówku. Zostali także jako "koty" pozbawieni swoich doczepionych ogonów.
Uroczystość zorganizowała pani Dominika Skał, pani Kalina Wawrzyniak i pan Damian Fojtar, a przygotowaniem klas zajęły się wychowawczynie- pani Katarzyna Wesołowska i pani Ewa Kozica.
Milena Ignasiak
11.10.2013r. uczniowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką p. Dominiką Skał oraz uczniowie klas pierwszych pod okiem p. Katarzyny Wesołowskiej przygotowali część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Tradycją szkoły stało się honorowanie nauczycieli specjalnymi tytułami. W roku szkolnym 2013/2014 wszystkim nauczycielom przyznano statuetki sów oraz dyplomy. Jak zwykle była to okazja do zdrowego śmiechu, pokazania szkoły w krzywym zwierciadle, ale też do refleksji, podziękowań i życzeń dla nauczycieli.

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie!

 

1.10.2013r. przedstawicielki samorządu szkolnego ogłosiły wyniki wyborów: Przewodniczącego Szkoły oraz Super Chłopaka 2013.

Przewodniczącą Szkoły została Malwina Krzemianowska, Zastępcą przewodniczącej - Patrycja Lipa, Skarbnikiem - Michalina Karbowiak.

W tym dniu odbyła się również dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka dla uczniów Gimnazjum w Ostrówku.

 

 

9.09.2013r. odbyły się zajęcia integracyjne połączone z profilaktyką uzależnień dla klas I Gimnazjum w Ostrówku. Jak co roku uczniowie integrowali się w gospodarstwie agroturystycznym w Chróścinie. W zajęciach wzięło udział 36 uczniów wraz z wychowawcami oraz pedagog szkolny.
Głównym celem zajęć było lepsze poznanie się uczniów klas I wzajemnie oraz z wychowawcami, złagodzenie stresu związanego z przyjściem do nowej szkoły oraz propagowanie wśród młodzieży zdrowych, wolnych od nałogów sposobów spędzania czasu wolnego.
W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach zespołowych takich jak: „Zaczarowany staw”, „Co mi się w tobie podoba”, „Ślepiec”, „Bezludna wyspa”, w trakcie których uczniowie lepiej się poznawali. Następnie odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień – Moje życie – mój wybór, podczas których omówiono skutki picia alkoholu i palenia papierosów oraz promowano zdrowy i interesujący sposób spędzania wolnego czasu.
Uczniowie mieli także możliwość obcowania z naturą, ze zwierzętami, wzięli udział w ognisku oraz zwiedzili zabytkową cerkiew, która znajduje się w Chróścinie.

 

 

2.09.2013r. o godzinie 8:15 odbędzie się Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny. Następnie uczniowie udają się do sali gimnastycznej w gimnazjum, w której odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.
Przypominamy również wszystkim, że ze wszystkimi sprawami organizacyjnymi kierujemy się do sekretariatu, który jest czynny 7:00-15:00.